Acasă » 2014 » Iulie » 8 » Diseminare a proiectului LLP/LdV/IVT/2013/RO/341
10.32
Diseminare a proiectului LLP/LdV/IVT/2013/RO/341

Și noi am fost în Cipru...

Proiectul de mobilitate Leonardo da Vinci LLP-LdV/IVT/2013/RO/341, cu titlul „Formare profesională europeană-cartea de vizită pentru un viitor de succes”, al cărui beneficiar este liceul nostru, este în etapa în care dorim să împărtășim tuturor vizitatorilor paginii noastre o experiență de neuitat, la care au participat 15 dintre cei mai norocoși elevi din clasa a XI-a A, domeniul de pregătire Electronică Automatizări, calificarea profesională Tehnician operator tehnică de calcul.

Proiectul a fost finanțat de Comisia Europeană cu un buget de 39020 euro, plasamentul s-a desfășurat în perioada 4 mai 2014-17 mai 2014, organizația de primire a fost Lazarou Computer Training Center din Paphos, Cipru, unde elevii noștri au participat la un stagiu de pregătire practică ce a inclus activități practice din două module studiate în clasa a XI-a: Asamblarea unui sistem de calcul  și Sisteme de operare și programe specifice.

Competențele obținute de participanții la stagiu au fost validate prin acordarea de Certificate Mobility Europass, un pas foarte important spre viitorul lor de succes.

Joi. 3 iulie 2014, ora 12:00, în Cabinetul tehnic al școlii, elevi, profesori și părinți au participat la activitatea de diseminare a proiectului de mobilitate LLP-LdV/IVT/2013/RO/341, cu titlul „Formare profesională europeană-cartea de vizită pentru un viitor de succes”, proiect finanțat de Comisia Europeană în cadrul Apelului Național la Propuneri de Proiecte 2013 și al cărui beneficiar este Liceul Tehnologic „Decebal”.

 

 

Vizualizări: 546 | Adăugat de: admin | Rating: 5.0/1
Total comentarii : 0
Doar utilizatorii înregistraţi pot adăuga comentarii
[ Înregistrare | Autentificare ]