Acasă » 2014 » Mai » 2 » Campania Kaufland „Ajutăm împreună II” la „Decebal”
11.02
Campania Kaufland „Ajutăm împreună II” la „Decebal”

Școala noastră a fost una dintre cele 89 de școli, din 70 de orașe unde sunt deschise magazine Kaufland, care a avut de câștigat din campania „Ajutăm împreună II”, proiect social dedicat învățământului primar, desfășurat sub patronajul Ministerului Educației Naționale.
Prin intermediului programului, care a avut drept obiectiv facilitarea procesului de educație și prevenirea abandonului școlar, Kaufland a dotat școala cu peste 100 de tipuri de rechizite și obiecte școlare, dintre care: table magnetice, alfabetare, atlase, carioci, imprimante, videoproiectoare, copiatoare, aparate foto și camere video.

Vizualizări: 409 | Adăugat de: admin | Rating: 0.0/0
Total comentarii : 0
Doar utilizatorii înregistraţi pot adăuga comentarii
[ Înregistrare | Autentificare ]