Acasă » 2013 » Noiembrie » 24 » Patrula de Reciclare
12.07
Patrula de Reciclare
Școala noastra s-a înscris la ediția 2013-2014 a Patrulei de Reciclare, desfășurată în perioada septembrie 2013-august 2014, program educațional de protecție a mediului, centrat pe colectarea deșeurilor de echipamente electrice și electronice (DEEE), desfășurat de Asociația Română pentru Reciclare RoRec, în parteneriat cu Primăriile și Inspectoratele Școlare Județene.
Cei 20 de elevi voluntari ai școlii noastre, coordonați de prof. Constanța Popescu, vor începe să-și educe familiile, prietenii, vecinii, colegii pentru a-i ajuta să conștientizeze riscurile și impactul negativ al DEEE asupra mediului înconjurător și pentru a încuraja obiceiul debarasării responsabile a acestor deșeuri în comunitățile din care fac parte.
Vizualizări: 598 | Adăugat de: admin | Rating: 5.0/1
Total comentarii : 0
Doar utilizatorii înregistraţi pot adăuga comentarii
[ Înregistrare | Autentificare ]